Odzież ciążowa prędzej czy później będzie Ci potrzebna!

Jeśli osiągnąłeś już punkt w ciąży, w którym spodnie nie pasują tak dobrze, jak kiedyś, być może czas zainwestować w niektóre spodnie ciążowe. Wybierz spodnie ciążowe, które dobrze do Ciebie pasują i które mają dużo miejsca na brzuch, aby mógł dalej rosnąć. Spodnie ciążowe występują we wszystkich tych samych stylach, co zwykłe spodnie, dzięki czemu możesz znaleźć coś dla siebie. Jeśli chcesz powstrzymać się od zakupu spodni ciążowych lub całkowicie je pominąć, możesz wprowadzić pewne modyfikacje do swojej garderoby, ale pamiętaj, że odzież ciążowa prędzej czy później będzie Ci potrzebna.

Poczekaj, aż twój brzuch zacznie się pokazywać, aby zacząć kupować ubrania ciążowe. Zazwyczaj zaczyna się to około 12 do 16 tygodnia ciąży, ale może się to zdarzyć wcześniej lub później. Możesz zacząć szukać odzieży ciążowej już w 8 tygodniu lub dopiero w 20 tygodniu, w zależności od tego, jak pasują twoje stare ubrania. Pamiętaj, że twój brzuch częściej zaczyna pokazywać się wcześnie, jeśli nie jest to Twoja pierwsza ciąża. Być może będziesz w stanie zmieścić się w zwykłym ubraniu przez pierwsze 3–4 miesiące ciąży, ale z biegiem czasu Twoje ubrania zaczną się mocniej przylegać do talii i i tak będzie Ci potrzebna odzież ciążowa. Nie próbuj wciskać się w zbyt ciasne ubrania! Noś luźniejsze pasujące rzeczy w szafie, dopóki nie będziesz gotowy na zakup odzieży ciążowej.

Znajdź spodnie ciążowe w rozmiarze, który nosiłeś przed zajściem w ciążę. Spodnie ciążowe korzystają z tego samego systemu rozmiarów, co zwykłe spodnie, ale są one dostosowane do rosnącego brzucha, więc zwykle nie ma potrzeby zwiększania rozmiaru. Używanie tego samego systemu rozmiarów, co w przypadku zwykłej odzieży, ułatwia znalezienie rozmiaru kupując ubrania z działu jakim jest odzież ciążowa. Na przykład jeśli nosiłeś rozmiar 38 w większości marek dżinsów przed zajściem w ciążę, najprawdopodobniej będziesz nosić rozmiar 40 w dżinsach ciążowych. Możesz zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar odpowiednio do wygody. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.