Papillon, drukarnia w Krakowie

Kolor jest jednym z najczęściej niezrozumiałych i podatnych na błędy tematów w całym druku. Od lat w naszej firmie, jaką jest drukarnia w mieście Kraków jest źródłem nr 1 dla druku offsetowego i informacji o drukowaniu. W oparciu o nasze doświadczenie opracowaliśmy kilka przewodników, które pomogą Ci zrozumieć różne aspekty działania drukowanych kolorów i dlaczego mogą one różnić się od oczekiwanych, abyś mógł mieć pewność, że kolory będą wyglądać dokładnie tak, jak chcesz .

Różnica między RGB a CMYK.
Najczęstszym błędem, jaki widzimy w naszej firmie jaką jest drukarnia w Krakowie to to, że podczas procesu drukowania, są twórcy, którzy przesyłają pliki RGB do drukowania. Profil kolorów RGB łączy światło czerwone, zielone i niebieskie, tworząc kolory. Używają go monitory komputerowe, telewizory, telefony, wyświetlacze LCD i dowolne urządzenie emitujące światło w celu uzyskania kolorów. Należy zauważyć, że ponieważ RGB używa światła, a nie tuszu, fizycznie niemożliwe jest odtwarzanie plików RGB w druku bez uprzedniej konwersji na CMYK, który opiera się na mieszaniu atramentu cyjan, magenta, żółty i czarny zamiast światła. Aby uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie na różnice między modelami kolorów RGB i CMYK, odwiedź naszą placówkę jaką jest drukarnia w Krakowie abyśmy wyjaśnili Ci zaawansowane objaśnienie kolorów.

Konwersja RGB na CMYK.
Nie ma bezpośredniej konwersji między RGB i CMYK, a niektóre kolory, które można utworzyć w RGB, są fizycznie niemożliwe do odtworzenia w CMYK, więc bądź zmęczony, jeśli firma drukarska mówi ci, że może drukować w RGB. Jeśli twoje pliki są obecnie w RGB, nie martw się! Nasz przewodnik konwersji RGB na CMYK przeprowadzi Cię krok po kroku przez konwersję plików. Konwersja plików do CMYK przed przesłaniem kompozycji daje całkowitą kontrolę nad kolorami i pozwala ręcznie dostosować niektóre z najtrudniejszych kolorów do własnych upodobań. Jako drukarnia w Krakowie możemy również przekonwertować twoje kolory na CMYK, ale daje ci to mniejszą kontrolę nad końcowymi kolorami. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się na konwersję plików, poproś o dowód projektu, aby dokładnie wiedzieć, jak będzie on wyglądał po zakończeniu. Innym sposobem tworzenia kolorów jest użycie sugerowanych wartości CMYK, które mogą niezawodnie generować jasne, żywe kolory na wydrukowanej stronie. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.