Odwiedziłeś plantacje borówki amerykańskiej w Polsce?

Ile może wyprodukować dojrzały krzak borówki amerykańskiej? Dojrzała roślina jagodowa może wytwarzać wszędzie od 5-20 funtów. Dojrzała jagoda jest uważana za około 7 lat. Różne plony będą zależeć od wielu czynników, takich jak, czy roślina jest zdrowa, czy roślina została właściwie nawożona, czy roślina jest w pełnym słońcu, czy roślina została prawidłowo posadzona, czy roślina miała odpowiednie podlewanie, itp. ile borówek można umieścić na akrze? Jako doświadczone plantacje borówki amerykańskiej w Polsce sugerujemy umieszczenie sadzonek borówki 4 ”w rzędach i rozstawienie rzędów 10”. Pozwoli ci to mieć 1089 borówek na metrze kwadratowym. Oznacza to, że jeśli 1000 roślin przetrwa po zasadzeniu akra po osiągnięciu dojrzałości, będziesz miał co najmniej 2000 kilogramów jagód rocznie. Maksymalnie możliwe byłoby 5 000 kilogramów jagód rocznie.

Za ile możesz sprzedać borówki amerykańskie? Jako plantacje borówki amerykańskiej w polsce wiemy, że jagody można sprzedawać w dowolnym miejscu od 9  do 16 złotych za pół kilograma Jeśli masz certyfikat ekologiczny, możesz sprzedawać za więcej.
Ile akrów jagód może zarobić rok? Gdy krzewy jagodowe osiągną dojrzałość, będą mogły produkować od 5000 do 20 000 funtów rocznie. Jeśli wszystkie sprzedają się za 4,00 złotcych za 100 gram, oznacza to, że po osiągnięciu dojrzałości można zarobić od 10 000 do 30 000 złotych na akr rocznie. Więc jeśli gleba jest dobra, a opieka jest dobrze, powinieneś być w stanie spodziewać się sporej gotówki.

Jakie są wszystkie koszty związane z sadzeniem akrów jagód? Cztery główne koszty związane z sadzeniem jagód to poprawki gleby, koszty roślin, nawadnianie i ściółkowanie. Wszystkie te koszty mogą się różnić w zależności od tego, w jakiej części kraju mieszkasz i jak oszczędny jesteś w znalezieniu najtańszej trasy. Twoja początkowa inwestycja może wynosić od 10-20 000 złotych za akr. Na jeden akr generalnie zalecamy umieszczenie jednej 3,8 sześciennej beli mchu torfowego i czterech worków po 1,8 sześciennych worków kondycjonujących glebę sosnową (drobne sosny) na każde dziesięć roślin. Może być mniej więcej w zależności od gleby i ilości materiału organicznego w gospodarstwie. Będzie to około 100 bel mchu torfowego i 400 worków drobnej sosny na akr. Jeśli kupisz od nas swoje dodatki do ziemi, będzie to około 3400 złotych za akr (nie obejmuje to dostawy). Twoje koszty nawadniania mogą się różnić w zależności od rodzaju używanego systemu. My zalecamy stosowanie systemu nawadniania kroplowego.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych cenach hurtowych odezwij się do nas - plantacji borówek ze Sławoszyna. Istnieje wiele opcji mulczowania borówek. Najlepszym rodzajem ściółki jest coś kwaśnego, np. kora sosny lub igły sosny. Jednak wiele osób używa ścinek trawy, słomy lub zrębków. Koszt ściółkowania będzie się różnić w zależności od tego, co zdecydujesz się zrobić. Wiele razy firmy wycinające drzewa zrzucają zrębki na farmie za darmo. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.