Osuszanie budynków

Osuszanie budynków podobnie jak w przypadku klimatyzatorów montowanych na oknie i systemów HVAC,  również usuwa wilgoć ze środowiska wewnętrznego poprzez chłodzenie powietrza zasysanego do systemu. Chociaż ta metoda jest skuteczna, proces osuszania ma również ograniczenia. Kondensacja zwykle kapie do studni. Jeśli woda w studni zbierającej ulegnie stagnacji, może zapewnić potencjał wzrostu pleśni.

Działanie jakie powinieneś wykonać jeśli interesuje Cię osuszanie budynków: Oczyść i utrzymuj osuszacze zgodnie z instrukcjami producenta. Niektóre osuszacze są również wyposażone w węże spustowe kondensatu. Należy podjąć środki w celu zapewnienia, aby woda spływała z węży podczas pracy osuszaczy. Krok działania: Upewnij się, że węże spustowe są skierowane w dół do odpowiedniego pojemnika (np. zlewu) i z dala od porowatych materiałów. Monitoruj opróżnianie, gdy osuszacz aktywnie działa.

Ogrzewanie.
Chociaż jest to sprzeczne z intuicją, zastosowanie ciepła do elementów budowlanych (np. Stropów i fundamentów w kontakcie z glebą, poniżej powierzchni klasy) może zmniejszyć wytwarzanie kondensacji i zapobiec rozwojowi pleśni. Ta metoda jest zwykle stosowana w obszarach pozbawionych wentylacji mechanicznej (np. W pomieszczeniach magazynowych).
Twój krok działania: Użyj wentylatorów do suszenia dywanów, aby zastosować ciepło na podłogach płytowych z wykładziną dywanową, a także pod powierzchniami zajmowanymi przez wykładzinę, płytę gipsową, płytę wiórową, sklejkę lub płytki sufitowe. Zwiększony przepływ powietrza Zwiększając przepływ powietrza w budynku, można zmniejszyć akumulację gorącego i wilgotnego powietrza, zmniejszając możliwość zamoczenia porowatych materiałów. Obszary szczególnie narażone na podwyższoną wilgotność obejmują szafy do przechowywania i pomieszczenia zajmowane bez mechanicznej wentylacji.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.