Szkolenia bhp Warszawa dla pracowników biurowych!

Z pewnością prawdą jest, że urzędy zazwyczaj prezentują środowiska pracy niskiego ryzyka, ale z pewnością nie jest prawdą, że nie stwarzają żadnego ryzyka. W rzeczywistości niektóre z ergonomicznych zagrożeń związanych z siedzeniem przy biurku przez cały dzień mogą prowadzić do długotrwałych problemów zdrowotnych, w tym zaburzeń mięśniowo-szkieletowych, jeśli nie są właściwie zarządzane. Zdrowie i bezpieczeństwo biura powinny być (i muszą!) Być traktowane poważnie. Pracodawcy mają również prawny obowiązek dbania o ochronę zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników. Polskie prawo stwierdza: „Obowiązkiem pracodawcy jest ochrona zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu swoich pracowników i innych osób, na które może mieć wpływ ich działalność. Pracodawcy muszą zrobić wszystko, co jest możliwe do osiągnięcia, aby to osiągnąć. Oznacza to upewnienie się, że pracownicy i inne osoby są chronione przed wszystkim, co może powodować szkody, skutecznie kontrolując wszelkie ryzyko obrażeń lub zdrowia, które mogą powstać w miejscu pracy. ” Każde środowisko biurowe jest inne i wiąże się z różnymi zagrożeniami, jednak należy wziąć pod uwagę kilka typowych zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Ślizgi i potknięcia.
Poślizgnięcia i potknięcia są najczęstszym rodzajem obrażeń w miejscu pracy, które stanowią około 40% wszystkich zgłoszonych poważnych obrażeń. W środowisku biurowym może to być spowodowane przez luźne lub ciągnące się kable elektryczne, pudełka do przechowywania po lewej stronie blokujących ścieżek, otwarte szuflady szafek na dokumenty, luźne podłogi lub po prostu zatłoczone i zagracone przestrzenie.

Siedzący tryb pracy.
Podczas gdy siedzenie przez cały dzień może nie wydawać się szczególnie niebezpieczne, siedzenie przez dłuższy czas przy komputerze może powodować zmęczenie oczu, powtarzające się obrażenia, problemy z układem mięśniowo-szkieletowym, a także złe plecy i obolałe szyje. Konieczne jest określenie właściwej pozycji siedzącej w celu przeciwdziałania tym zagrożeniom.

Ogień.
Zarówno ryzyko pożaru, jak i procedury przeciwpożarowe muszą być dokładnie rozważone i zarządzane. Kable elektryczne, grzejniki, kotły wodne i urządzenia elektryczne są powszechnym zagrożeniem pożarowym. W mało prawdopodobnym przypadku pożaru należy przeprowadzić procedurę czystego ognia obejmującą drogi ewakuacyjne, wyraźnie oznakowane i oświetlone wyjścia pożarowe oraz ćwiczenia przeciwpożarowe.

Ręczna obsługa maszyn a zasady bhp Warszawa.
Ręczne przenoszenie obejmuje nie tylko podnoszenie ciężkich lub niewygodnych przedmiotów, ale również rozważa niewygodne pozycje, powtarzające się ruchy i to, jak poprzednie obrażenia mogą mieć wpływ na pracownika. Aby skutecznie ograniczyć to ryzyko, należy zarządzać ryzykiem i szkolić pracowników.

Natężenie stresu.
Każdego roku ponad 11 milionów dni przepada z powodu stresu w miejscu pracy. Najskuteczniejszym sposobem zarządzania przez pracodawców potencjalnym stresem w miejscu pracy jest uważne rozważenie poprzez ocenę ryzyka i wdrożenie wszystkich środków kontroli.

Obowiązki pracowników.
Ważne jest, aby pamiętać, że pracownicy mają również obowiązek zarządzania własnym zdrowiem i bezpieczeństwem. Jako pracodawca możesz pomóc im w zarządzaniu tym ryzykiem, wypełniając oceny ryzyka biura, informując o ryzyku, zapewniając szkolenia bhp Warszawa i zachęcając do współpracy i otwartej polityki w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa. Pozwól, aby firma Aktyw BHP Ci pomógł, jako konsultanci ds. Zdrowia i bezpieczeństwa mamy duże doświadczenie w identyfikacji i zarządzaniu zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa w biurze. Od audytów bezpieczeństwa i higieny pracy po tworzenie ocen ryzyka w celu oceny ryzyka pożaru - możemy zapewnić pełną zgodność biura.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.