Podnośniki i stoły nożycowe - sprawdź ofertę 5M-Lift!

Podnośniki i stoły nożycowe  to rodzaj powietrznej platformy roboczej lub mobilnej podwyższonej platformy roboczej, służącej do zapewnienia tymczasowego dostępu na wysokości. Są one powszechnie stosowane do tymczasowych prac konserwacyjnych i wykonywania prac budowlanych.

Po raz pierwszy opatentowano podnośnik i stoły nożycowe w 1963 roku. W przeciwieństwie do niektórych innych typów podwyższonych platform, platformy nożycowe mogą poruszać się tylko w pionie, podnoszone przez połączone, składane podpory we wzorze „X”, znanym jako pantograf. Nacisk jest wywierany na zewnętrzną stronę najniższego zestawu podpór, który wydłuża podpory krzyżowe i podnosi platformę. Podnośniki i stoły nożycowe są zwykle napędzane olejem napędowym. Platformę i stół nożycowy można obniżyć bez użycia systemu zasilania, uwalniając ciśnienie hydrauliczne lub pneumatyczne. Ponieważ istnieją nieodłączne ograniczenia w możliwości poruszania się tylko w pionie, platforma może być wyposażona w sekcję, która rozciąga się na zewnątrz, aby umożliwić bliższy dostęp do wymaganego obszaru roboczego. Zazwyczaj są one wyposażone w koła umożliwiające ich przeniesienie.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.