Czym jest automatyzacja maszyn?

Automatyzacja maszyn to inaczej tworzenie i stosowanie technologii monitorowania i kontroli produkcji oraz dostarczania produktów i usług. Zgodnie z tą definicją zawód automatyzacji obejmuje wszystkich zaangażowanych w tworzenie i stosowanie technologii monitorowania i kontroli produkcji oraz dostawy produktów i usług, a specjalistą ds. automatyzacji jest każdy kto wchodzi w tworzenie i stosowanie technologii monitorowania i kontroli produkcji oraz dostawy produktów i usług.

Dlaczego automatyzacja maszyn jest tak ważna? Pomyśl o telefonie komórkowym i komputerze, którego używasz na co dzień do wykonywania swojej pracy. Pomyśl o samochodzie, którym jeździsz do pracy. Pomyśl o jedzeniu, które jesz; woda, którą pijesz; ubrania, które nosisz; oraz urządzenia, których używasz do przechowywania, przygotowania i czyszczenia. Pomyśl o oglądanym telewizorze, grach, w które grasz lub systemie muzycznym, którego słuchasz. Pomyśl o budynkach, które odwiedzasz. Pomyśl o jakiejkolwiek nowoczesnej wygodzie lub konieczności. Prawie wszystko, o czym możesz pomyśleć, jest wynikiem złożonych procesów automatyzacji maszyn.

Bez utalentowanych osób do projektowania, budowania, ulepszania i utrzymywania tych procesów te postępy technologiczne nigdy nie miałyby miejsca, a przyszłe innowacje byłyby niemożliwe. Bez specjalistów w dziedzinie automatyzacji maszyn nasz świat i nasza przyszłość byłyby zupełnie inne. Specjaliści automatyki są odpowiedzialni za rozwiązywanie złożonych problemów w wielu istotnych aspektach przemysłu i jego procesów. Praca profesjonalistów z dziedziny jaką jest automatyzacja maszyn jest niezwykle ważna dla zachowania zdrowia, bezpieczeństwa i dobrobytu społeczeństwa oraz dla trwałości i poprawy jakości naszego życia.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.