Szkolenia CBT - czy są potrzebne?

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) jest rodzajem leczenia psychoterapeutycznego, które pomaga pacjentom zrozumieć myśli i uczucia wpływające na zachowania. CBT jest powszechnie stosowany w leczeniu wielu zaburzeń, w tym fobii, uzależnień, depresji i lęków przez psychoterapeutów, którzy przeszli szkolenia CBT.

Terapia behawioralna poznawcza jest na ogół krótkotrwała i koncentruje się na pomocy klientom w radzeniu sobie z bardzo konkretnym problemem. W trakcie leczenia ludzie uczą się, jak identyfikować i zmieniać destrukcyjne lub niepokojące wzorce myślowe, które mają negatywny wpływ na zachowanie i emocje.

Podstawy terapii poznawczo-behawioralnej - poznasz je podczas szkolenia CBT w Zielonej Górze. Podstawową koncepcją CBT jest to, że nasze myśli i uczucia odgrywają fundamentalną rolę w naszym zachowaniu.2 Na przykład osoba, która spędza dużo czasu na myśleniu o katastrofach lotniczych, wypadkach na pasach startowych i innych katastrofach lotniczych, może uniknąć podróży lotniczych. Celem terapii poznawczo-behawioralnej jest nauczenie pacjentów, że chociaż nie są w stanie kontrolować każdego aspektu otaczającego ich świata, mogą przejąć kontrolę nad tym, jak interpretują i radzą sobie z rzeczami w swoim otoczeniu. Podczas szkoleń CBT rozważane są różne rodzaje pomocy pacjentom.

Terapia behawioralna poznawcza stała się w ostatnich latach coraz bardziej popularna zarówno wśród konsumentów zdrowia psychicznego, jak i specjalistów leczenia. Ponieważ CBT jest zwykle opcją leczenia krótkoterminowego, często jest tańsza niż niektóre inne rodzaje terapii, ale wymaga od terapeuty ciągłego szkolenia CBT. CBT jest również wspierane empirycznie i wykazano, że skutecznie pomaga pacjentom przezwyciężyć wiele różnych zachowań nieprzystosowawczych.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.