Chałupy windsurfing - poznaj zalety tego sportu!

Chałupy windsurfing to świetna zabawa. Najważniejszą częścią każdego sportu jest zabawa. Często żartuję z moimi uczniami, że kiedy już wstają i żeglują, powinni się uśmiechnąć, ponieważ „to powinna być zabawa”. Zawsze dostaję tę samą odpowiedź: „to jest naprawdę zabawne, po prostu marszczę brwi, ponieważ naprawdę koncentruję się na pozostaniu”. Gdy tylko znajdziesz się na pokładzie i pokonujesz pierwsze kilka metrów, rozumiesz, dlaczego ta trudna aktywność jest tak wspaniałym sportem. To uczucie jest bardzo odmienne od innych. A kiedy po raz pierwszy doświadczysz planowania, jesteś uzależniony od sportu jakim jest Chałupy windsurfing!

Czy Chałupy windsurfing ma jakieś wady?
Wiedziałem, że skupiłem się tylko na zaletach windsurfingu, ale wszyscy wiemy, że wszystko ma swoje zalety i wady i zawsze byłem pewien, że chcę opowiedzieć wszystkie strony tej historii. Dobre, złe, brzydkie. Dla równowagi, oto wady windsurfingu. Można to zrobić tylko tam, gdzie jest woda i wiatr. Każdy sport związany jest z otoczeniem, a windsurfing należy do wody. Jednak potrzebujesz również wiatru. Podczas gdy na początkowych etapach można uciec z bardzo lekkim wiatrem, gdy tylko staniesz się bardziej zaawansowany i zaczniesz planować, potrzebujesz dużego (i cięższego) sprzętu lub silniejszych wiatrów. Niestety te warunki nie są dostępne przez cały czas i wszędzie, a kiedy są, istnieje szereg wiatrów, do których dostosowania potrzebujemy różnych rozmiarów żagli. Potem pojawia się problem z temperaturami. Musisz naprawdę pokochać ten sport, aby osadzić żagiel w głębokim śniegu w kostkach i wypłynąć w 1 stopień wody w suchym skafandrze. Oczywiście ludzie przymocowali żagle windsurfingowe do deskorolek, nart i snowboardów, ale jest to odpowiednik przymocowania nart do motocykla i surfowania z nim.

Transport sprzętu: Największym minusem windsurfingu w Chałupach jest i zawsze była nieporęczna natura tego zestawu. Trzymanie 30 kilogramowej torby na deskę w połowie świata zmieniło wielu byłych windsurferów w kitesurfing (więcej na ten temat w moim artykule na temat windsurfingu vs kiteboardingu). Alternatywą jest wypożyczenie sprzętu w centrach surfingowych, z tą wadą, że prawdopodobnie nie żeglujesz pod marką, do której jesteś przyzwyczajony.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.