Jak działa nawigacja?

Jedną z najfajniejszych funkcji nowoczesnego smartfona jest sposób, w jaki można określić, gdzie jesteś, gdy jesteś. Ma to pewne wady - straszne reklamy oparte na lokalizacji lub śledzenie ruchów przychodzą mi na myśl - ale możliwość zobaczenia, gdzie jesteś, gdzie musisz być i dokładnie, jak się tam dostać, jest niesamowita. Twój smartfon jest także urządzeniem TomTom. Cała ta magia dzieje się w ten sam sposób na każdym telefonie każdej firmy, która je produkuje, niezależnie od systemu operacyjnego. Kilka elementów współpracuje, aby cię zlokalizować (często z dokładnością do 5 metrów!), A oprogramowanie może inteligentnie wybrać najlepszy sposób, aby to osiągnąć. Jeśli potrzebujesz bardzo dokładnych informacji o lokalizacji do czegoś takiego jak nawigacja, GPS zwykle jest wzywany do wykonania zadania. Sposób, w jaki działa, jest również całkiem fajny.

GPS oznacza Global Positioning System. Jest to technologia będąca własnością (tak, własność) rządu USA i nadzorowana przez siły powietrzne tego kraju. Jest darmowy dla wszystkich użytkowników, a przede wszystkim w Ameryce Północnej, mimo że GPS jest często regionalną nazwą tego samego rodzaju systemu w innych lokalizacjach. Nawigacja GPS to system nawigacji radiowej. Wykorzystuje fale radiowe między satelitami a odbiornikiem w telefonie, aby dostarczyć informacje o lokalizacji i czasie każdemu oprogramowaniu, które musi z niego korzystać. Nie musisz wysyłać żadnych faktycznych danych z powrotem w kosmos, aby nawigacja GPS działał; musisz mieć tylko możliwość odbierania danych z czterech lub więcej z 28 satelitów na orbicie, które są przeznaczone do geolokalizacji.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.