Długopis i pióro Waterman

Długopis i kulkowe pióro Waterman mogą nie być najlepszym rozwiązaniem do pisania. Mechanika związana z pisaniem za pomocą długopisu lub pióra kulkowego wymaga od użytkownika silnego nacisku na pióro, aby piłka obracała się o papier i uwalniała atrament. Z tego powodu użytkownicy mają tendencję do nadmiernego chwytania pióra i wywierania tak dużego nacisku podczas pisania, że ​​kończy się to bólem dłoni i nadgarstków. Czasami może to nawet prowadzić do zespołu cieśni nadgarstka. Innym problemem związanym z długopisem i piórem kulkowym jest to, że dostarczanie tuszu zależy od toczenia się kulki.

Gdy wywierany nacisk nie jest wystarczający lub gdy kula zmienia kierunek, na piśmie mogą znajdować się puste plamy. Mogą również występować plamy atramentu spowodowane nagromadzeniem atramentu na piłce. Zalety piór wiecznych Pióra wieczne mają kilka zalet w stosunku do długopisów i długopisów. Atrament wypływa bezpośrednio z końcówki pióra, więc pisanie nie wymaga nacisku. Eliminuje to możliwość bólu rąk i nadgarstków. Pióro Waterman zapewnia również płynniejsze pisanie i nie pomijają ani nie pozostawiają plam atramentowych. Wieczne pióro Waterman może nawet poprawić charakter pisma i dodać mu rozkwitu, ponieważ stalówki pozwalają na zmianę grubości linii i cieniowania. Są one również dostępne z różnymi kolorami atramentu. Rozpoczęcie pracy z wiecznymi piórami Waterman jest tego warte. Jeśli zawsze uważałeś pióra wieczne Waterman  za droższe niż długopisy, pomyśl jeszcze raz. Na początek dostępnych jest kilka niedrogich piór wiecznych. Niektóre mają nawet mniej niż pięć dolarów.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.