Muzyka bez opłat ZAIKS od Oneplayer

Muzyka bez opłat ZAIKS - kto jest właścicielem utworu? Teraz staje się jasne, że wiele różnych osób musi zatwierdzić umowę licencyjną, zanim wszystko się skończy. Przez większość czasu wytwórnia muzyczna jest właścicielem głównych nagrań do hitów, ponieważ to firma zapłaciła za powstanie kompozycji (opłaty producenta, czas studia itp.). Mniejsze podziemne akty zwykle nie przejmują się tym, ale większe gwiazdy wpadają na to prawie cały czas.

Wielu znanych, odnoszących sukcesy autorów tekstów i muzyki bez opłat ZAIKS współpracuje z firmami wydawniczymi, i chociaż czasami oznacza to, że faktycznie posiadają prawa do piosenki (choć nie zawsze tak jest i istnieje wiele przypadków, w których autorzy utrzymują swoje prawa), pracuj w imieniu artysty, aby przejrzeć te oferty i zebrać za nie pieniądze. Tak więc, jeśli w jednej piosence znajduje się pół tuzina pisarzy i wszyscy są podpisani z różnymi wydawnictwami, wszystkie te strony muszą powiedzieć „tak” umowie licencyjnej, zanim będzie mogła przejść do przodu. Przez cały okres obowiązywania umowy korzystanie z utworu podnosi tantiemy, które są pobierane przez ZAIKS. Bardzo mylące jest dokładne zrozumienie, w jaki sposób obliczane są te tantiemy, ale te grupy zbierają pieniądze i rozdają je artystom, których muzyka bez opłat ZAIKS nie może być grana w lokalach publicznych za darmo. Na przykład za każdym razem, gdy coś gra w telewizji, generowana jest opłata licencyjna - ale można to obejść. Tak zwana muzyka bez opłat ZAIKS może być puszczana przez radio internetowe znajdujące się na platformie Oneplayer.
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.