Jak mieć piękne i gęste włosy?

Chcesz mieć piękne i gęste włosy? Użyj szamponu stymulującego mieszki włosowe! Po spłukaniu włosów octem użyj szamponu stymulującego mieszki włosowe. Polecam szampon stymulujący mieszanie włosów od Lion's Hair. Tego typu szampony zawierają kompleks peptydowy - składniki, które mają pomóc wzmocnić mieszek włosowy. Przekonałem się, że mniej włosów wypadło mi po czesaniu po umyciu tym szamponem - dzięki temu moje włosy były bardzo miękkie, bez potrzeby stosowania odżywki (która tylko obciąży cienkie włosy).

Używaj szamponów bez siarczanów i bez parabenów. Możesz także wypróbować szampon do włosów, który nie zawiera żadnych siarczanów i parabenów, który na dłuższą metę będzie lepszy dla twoich włosów. Możesz szukać szamponów i odżywek, które wykluczają siarczany i parabeny, sprawdzając listy składników. Dlaczego siarczany są szkodliwe? Siarczany suszą włosy i łączą z wodą w celu zemulgowania i odcięcia tłuszczu. Ponadto siarczany rozluźniają sebum z skóry głowy i usuwają naturalne olejki, prowadząc do wysuszenia włosów. Znajdź szampony do włosów bez laurylosiarczanu sodu, laurylosiarczanu sodu lub laurylosiarczanu amonu (odpowiednio SLS i ALS). Siarczany mają również działanie zwyrodnieniowe na błony komórkowe.

Dlaczego parabeny są szkodliwe dla włosów?
Parabeny naśladują aktywność hormonu, estrogenu. Są one wymienione jako butyloparaben, metyloparaben, propyloparaben i alkilo-parahydroksybenzoesany. Parabeny są związane z zapaleniem skóry i trądzikiem różowatym i pogarszają stan skóry; zwiększają również szanse na rozwój niektórych nowotworów związanych z estrogenami (np. raka piersi). Wiele osób zdecydowało się na nowatorską metodę, to znaczy całkowicie pomijając szampon i odżywkę. Niektórzy nawet używają sody oczyszczonej do usuwania nagromadzeń i zmiękczania włosów. Ale czy soda oczyszczona nadaje się do cienkich włosów i czy dodaje objętości? Czy soda oczyszczona jest pomocna czy szkodliwa dla skóry głowy i włosów? Średnia skóra głowy ma pH 5,5, a trzon włosa ma pH 3,67. Z drugiej strony soda oczyszczona ma pH 9 i jest alkaliczna. Soda oczyszczona może faktycznie powodować podrażnienie i pękanie skóry, uszkodzenie mieszków włosowych, puszenie się i zapalenie skóry. 
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.